• O nas

Biżuteria pARTs została stworzona z myślą o ludziach, którzy żyją świadomie, są szczęśliwi i biorą odpowiedzialność za otaczający świat.

„Biżuteria pARTs to mój pomysł na połączenie energii kobiet z energią mężczyzn.

Od prawie dwóch dekad obserwuję życie Skandynawów. Ich spokój oraz ogromna odpowiedzialność i troska o otaczający świat od zawsze mnie inspirowały

Obecnie w Szwecji przetwarza się 99,5% wszystkich odpadów, a jedynie 0,5% trafia na wysypiska. Kluczem do tego sukcesu jest przeświadczenie, że odpady nie są problemem, tylko czymś wartościowym. Nie mogłam zostać obojętna wobec tych informacji i postanowiłam podzielić się swoim jubilerskim projektem.”

Joanna Karlik-Knocińska

joanna_karlik_knocinska-scaled.jpeg
z_pasji_do_motoryzacji-1.jpeg

Z pasji do motoryzacji i z miłości do biżuterii

Biżuteria pARTs powstaje zgodnie z ideą upcyklingu, która zakłada przetwarzanie surowców wtórnych w nowe produkty o wyższej jakości i wartości.

W naszyjnikach, bransoletach czy brelokach pARTs wykorzystano zużyte stalowe nakrętki i uszczelki, wtopione też zostały płytki z układami scalonymi, fragmenty filtrów, a nawet żarówki z kontrolek i bezpieczników pochodzące z różnych modeli samochodów.

Każdy element pARTs jest unikatowym rękodziełem, który wymaga artystycznej oprawy. Dominujący ślad opon umieszczony na pudełkach i certyfikatach nawiązuje do motoryzacyjnej genezy biżuterii.

Selflove / womenenergy

Biżuteria pARTs to 4 charakterystyczne kolekcje dla kobiet, które są pewne siebie i odważne. Tworząc wygląd najnowszych kampanii oraz sesji zdjęciowych kierowałam się ważnym dla nas hasłem #selflove. Budując wizerunek marki unikamy nadmiernego retuszu i przerysowanego makijażu. Zależało mi na pokazaniu autentyczności i naturalności zarówno biżuterii jak i kobiet. Każdy element biżuterii jest inny i niepowtarzalny – tak samo jak kobiety. Chcemy budować społeczność, w której kobiety czują się dobrze same ze sobą – takie jakie są naturalnie. Oprócz tego współpracujemy z poznańskimi markami i fotografkami, chcemy wspierać ich działalność. Nasze kolekcje zostały stworzone przez kobiety dla kobiet, dlatego chcemy je wspierać na wielu płaszczyznach – #girlsupportgirls.

Julia Knocińska

VIDEO

Na temat wykorzystywania części samochodów Volvo do tworzenia biżuterii pARTs mówią Anna Orska oraz Joanna Karlik-Knocińska.