Minimalistyczna i ponadczasowa kolekcja Essentials.

Kolekcja Essentials to nasza najnowsza kolekcja, która powstała czy współpracy z Kamena Jewellery. Jest to połączenie zużytyczych części samochodowych oraz wspólnie wypracowanej estetyki naszej marki z pracownią Kamena Jewellery.

Kolekcja składa się z takich elementów jak: naszyjnik, bransoletka, broszka, pierścionek i kolczyki. Każdy model biżuterii został ręcznie wykonany, ze srebra próby 925, w pracowni w Trójmieście. Zestawienie metalu szlachetnego i ponowne wykorzystanie części samochodowych tworzy wyjątkową synergię. Jest to biżuteria najwyższej jakości, która równocześnie promuje ideę wrażliwości ekologicznej.

 

 Co było inspiracją do stworzenia kolekcji?

Inspiracją było kultowe logo Volvo – okrąg z przechodzącą przez niego ukośną strzałką. Emblemat ten uosabia wartości takie jak precyzja, siła i innowacja, które definiują markę Volvo. Czyste linie logo emanują poczuciem równowagi i harmonii. Jest ono swoistym symbolem ponadczasowej elegancji, piękna oraz wzornictwa.

 

  

Dlaczego  zdecydowaliśmy się na współpracę z Kamena Jewellery?

Agnieszka Pielach i Joanna Soroczak – przyjaciółki od ponad 15 lat, założycielki i projektantki marki Kamena. Na co dzień tworzą niepowtarzalną biżuterię dla kobiet, które kochają piękno, przyrodę i ponadczasowe wzornictwo. Ich największą inspiracją jest kamień, jego naturalna forma i struktura.

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych klientek, chcieliśmy stworzyć kolekcję inną niż poprzednie. Zależało nam na minimalistycznych i subtelnych projektach, które będą idealnym uzupełnieniem codziennych stylizacji. Kamena Jewellery to pracownia, która zrozumiała nasze potrzeby i stworzyła idealną, kapsułową kolekcję biżuterii o jakiej marzyły nasze klientki.

„Z ogromną radością przyjęłyśmy propozycję stworzenia kolekcji dla pARTs Jewelry, która promuje tak bliską nam ideę upcyclingu. Jesteśmy dumne, że miałyśmy możliwość tchnąć życie w niepotrzebne już części samochodowe, takie jak układy scalone czy próbniki lakierów. Przekształciłyśmy je w unikalne, nadające się do noszenia małe dzieła sztuki. Każdy element opowiada historię transformacji i przeobrażenia.” Opowiadają Agnieszka i Joanna.

 

 

 

Kolekcja Essentials jest dostępna online oraz stacjonarnie w salonie Volvo Firma Karlik Poznań - Franowo oraz w
Showroomie Volvo Firma Karlik w Starym Browarze w Poznaniu.